Зареждане ...

С колко голям балон гуми карате на бревети - Анкета

Публикуване на анкети относно колоезденето, както и различни конкурси. Разрешено е публикуването на анкети и от редовни потребители.

С колко голям балон гуми карате на бревети ?

622 по-малък от 23мм
4
11%
622 на 23мм
22
58%
622 на 25мм
8
21%
622 на 28мм
2
5%
622 на 32мм
0
Няма гласове
622 по-голям от 32мм
0
Няма гласове
26'' МТБ с по-тесни от стандартния 2'' балон
0
Няма гласове
26'' МТБ стандартна гума
0
Няма гласове
26'' МТБ хибридна гума
2
5%
29ер /622/ със стандартна гума
0
Няма гласове

Общо гласове: 38
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята
Теми: 12

Re: С колко голям балон гуми карате на бревети - Анкета

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 10:03

В единия случай се говори за тубуларни гуми,в другия случай за размер на гуми.Не съм като мнозинството с тубуларните.Противоречие няма.Заяждане има.Аз спирам до тук.

Потребителски аватар
Severus
Сукалче
Сукалче
Теми: 1

Мнениеот Severus » 23 фев 2015, 11:21

Баце Тодоре, ти си последния човек, с който бих се заял. Мислех, че спорът те весели, а и трупам мнения, че ми писна срещу ника си да виждам "сукалче"...Искам час по-скоро поне до "забавачница" да го добутам :icon_e_biggrin:

Потребителски аватар
Randonneur
Мъдрец
Мъдрец
Теми: 175

Мнениеот Randonneur » 23 фев 2015, 12:55

Не виждам тук заяждане, дискусията е много полезна - дори и аз научих много нови неща. :Zz022:
Ако мога да обобщя:
Беше споменато тук, че форумът е с бреветна насоченост. А бреветите са изключително "демократични" и широкоформатни мероприятия. В тях участват състезатели, байкари - планинари и туристи. Участват с най-различни машини - супер леки и супер тежки, тънки и дебели, бели и червени... Изборът на рамка и гуми зависи много и от настилката, и от теглото на участника. Трънският бревет например, е много удобен за планински велосипеди.
По-долу обаче, имам предвид общия случай, в който типичните бревети са тези на 400, 600, 1200.
/Дистанциите 200 и 300 - според трасето, все още могат да се доближат много до състезателното или планинското колоездене/
Както и анкетата го показва, в БГ бреветите /400-1200/ преобладава клинчер 23. Това е като един вид компромис между бързина и конфорт. Бреветите не са състезания, но скоростта е важна. Все пак има контролно време, а на многодневните бревети е важно да ти остава време за сън и почивка. А че по-тънките гуми са по-бързи ми го подсказва 15-годишния опит в бреветите и 10-годишния в състезанията на шосе. Моето лично предпочитание за бревети и в същото време за критериуми е за Конти GP Attack & Force. 22 отпред дава бързина, 24 отзад дава стабилност и комфорт. Неудобството е, че задната се износва по-бързо и в един момент оставаш с единична 22 отпред, която все пак може да се комбинира с някоя 23 за доизносване.

П.С. Голям майтап, сега видях, че съм направил 250 мнения и съм станал "Мастър - шампион"... :icon_e_biggrin:
Дерзайте, сукалчета! ... /шегичка/ ... :2biggrin:
SVS & BWN Organizer, RAAM'2010 Crew, RAAM'2011 Team; BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Transdanubie 2013; MGM'2013; 1001Miglia'08,12,16; Al-Andalus 2018; PBP'03,07,11,15,19; 14xSVS 2001-2020; 30(!)х1200+ Finisher

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 14:06

Потребителски аватар
h17
Забавачница
Забавачница
Теми: 5

Мнениеот h17 » 23 фев 2015, 15:26

Randonneur написа:... Трънският бревет например, е много удобен за планински велосипеди...

Специално Трънският ми се видя с по-малко дупки, от последния бревет до Странджа, където първата гума спуках на дупка в самото село: износена 4000S, която правих и на Трънския преди Драгоман. Смених и вътрешна и външна (нова Рубино про) и си мислех, че всичко ще е наред. Но 15-тина километра преди Ямбол и задната (стара Рубино про) омекна и припомпването не помагаше, та съм се тътрил по капла, а и едно куче ме подгони по едно време... Както и да е: идеята ми е, че най-важното е гумите да възможно най-нови :icon_e_biggrin:
Вече предстои да видя тази година дали 25мм правят карането по-комфортно и дали ще има по-малко пукане.

А тези 4 сезонните Континентал много скъпи нещо :icon_rolleyes:

Потребителски аватар
pinocio
Доктор – експерт
Доктор – експерт
Теми: 7
Контакти:

Мнениеот pinocio » 23 фев 2015, 17:59

h17 написа:А тези 4 сезонните Континентал много скъпи нещо :icon_rolleyes:
[/quote]
Е h17,"голям Петел и лек" няма. В кръга на шегата.
Всичко си има цена,но и кефа няма цена. :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin:
Георги Ангелов КК ХАСКОВО,PBP 2015 - 1230 km; SVS 2016 - 1230 km;

Потребителски аватар
Автор на темата
stefan_trekkie
Прохождащ
Прохождащ
Теми: 2

Мнениеот stefan_trekkie » 23 фев 2015, 18:05

@ баце Тодор... От практическа гледна точка са удобни клинчерите. Капли за 100 лв, гуми /сносни/ с вътрешните - още 90-100, а може и евтини за 50 лв комплекта.. . Твоята машина не можеш я сравни с нашите .. Нито моите кампи 1750 грама клинчер могат да се сравняват с твоите карбонови тубларки под 1100 грама .. Пък да не говорим, че има каращи бревети с колело струващо само колкото чифта ти тубларки.
Профитата карат с 25-тици вече масово /световния тур говоря/, основно защото имат по-голямо сцепление и като напъват да не се лъзнат. Също така имат и по-добра аеродинамика... Естествено има и с 24мм и 23. На париж-рубе карат с 27, 28 и дори 30-ки
И аз прекарах два сезона само на 23 и не бях карал друго и направо скокнах на 28мм за зимна гума, колкото ей така да си джиткам докато почне пролетта и като се качих... Ми то се оказа, че не ми е по-бавно, а бях скептичен като повечето тук. Това 25, 28.. Какви са тия танкови гуми, това е за байкари и т.н. неща съм разправял, но пробвах и съм доволен. После ги подарих тези гуми на приятел и той направи същото наблюдение. Тук имам предвид някакви умерени карания. Нищо състезателно.

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 20:58

Знам ли,може и да сте прави.Все пак 25 не съм карал никога.Ще взема да се пробвам и след месец два ще подновим спора.
Спрял съм се на това
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... id=6;pgc=0
Или класиката 4000sII. 25см естествено. :icon_lol: Милиметра имах в предвид.Ако някой може да препоръча друг подобен валяк съм готов да експериментирам

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 24 фев 2015, 07:23

Миналия сезон реших да пробвам това
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... ;orderby=2
За задна,а за предна същата,но 19мм.Карах ги на около 13бара,а когато исках да извлека максимума ги помпах на макс с помпа за вилка!С тези гуми направих най-добрите си времена.За бревета Шипка200 реших да заложа на сигурно и сложих GP4000s. 23мм.Чувствах се като залепен на пътя,а возията не беше много по-добра.Преди Габрово на едно спускане с 60км настъпих камъче,което явно отлепи гумата от каплата.Ето резултата
Изображение
Как се задържах на колелото още не знам
Като се прибрах моментално си върнах туфото.Имах чувството,че летя
На следващото ми участие на закриването в Сливен не си правих експерименти.Карах си туфото.Там на около 85км в мисля,че се казваше николаево на едни камънаци задната гума предаде богу дух.Мир на праха и :0133:
Изображение
Изображение
Довърших бревета с предна туфо и задна швалбе ултремо R.1,която носех като резервна.Още на следващия ден върнах континентала.След един сезон с туфо 19/21мм и налягане 12-15бара с континентала имах усещането,че нещо ме дърпа назад.А возията не беше по-добра.Подарих контито на един приятел и сега за зимните месеци на клинчерите съм с едно старо ултремо 23мм.Возията му е страхотна,а и вървежа е осезаемо по-добър от този на контито.
А относно туфото-ако се разровите в нета ще видите,че протектора е от два различни материала-по средата гладката линия е от гума с изключително висока твърдост,а от страни има мека гума,която дава чудесна стабилност в завои.
Прегледах си данните от гармина.Имам една отсечка,където от време на време.си засичам.От Самоков до стената и обратно-точно 50 км.С туфото най-доброто е средна 32,1 а с контито на същото колело имам няколко опита,но нито един не е над 30!

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 24 фев 2015, 08:59

Пуснал съм грешен линк.Точния модел туфо е това
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... oduct=6195

И това за предна,но с "С" отпред
http://www.tufo.com/s3-lite-195g/

Такава гума съм карал около шест км спукана.Бях във форма и на едно кратко каране реших да атакувам един баир на мах.Баирчето започва стръмно,следва леко заравняване и пак стръмно.Общо около 3 км.Тръгнах на макс.На на заравняването по-кротко за успокоение напулса,но усетих,че ми е тежко.Погледнах гумите без да спирам,но всичко ми се видя нормално.На втората част от баирчето пак се напънах яко,но нещо ми беше тежко.Реших,че на първия стръмен участък много съм се преуморил.Качих баира,спуснах го бавно,защото бях гроги,но като дойде равното усетих,че повече от 26-27 не мога да вдигна.Предполагам,че гумата съм я спукал още в началото на изкачването,за това този до болка познат баир ми се видя ужасен и го спуснах почти без спирачки

Върни се в “Анкети”