Зареждане ...

С колко голям балон гуми карате на бревети - Анкета

Публикуване на анкети относно колоезденето, както и различни конкурси. Разрешено е публикуването на анкети и от редовни потребители.

С колко голям балон гуми карате на бревети ?

622 по-малък от 23мм
4
11%
622 на 23мм
22
58%
622 на 25мм
8
21%
622 на 28мм
2
5%
622 на 32мм
0
Няма гласове
622 по-голям от 32мм
0
Няма гласове
26'' МТБ с по-тесни от стандартния 2'' балон
0
Няма гласове
26'' МТБ стандартна гума
0
Няма гласове
26'' МТБ хибридна гума
2
5%
29ер /622/ със стандартна гума
0
Няма гласове

Общо гласове: 38
Потребителски аватар
Автор на темата
stefan_trekkie
Прохождащ
Прохождащ
Теми: 2

Re: С колко голям балон гуми карате на бревети - Анкета

Мнениеот stefan_trekkie » 23 фев 2015, 06:21

Randonneur написа:.
В тази връзка подходът към дискусията ми е чисто практичен: след като състезателните рамки се правят да понасят гуми до 23, евентуално 24

От къде я имаш тази информация ? Ако говориш за твоя драг - може, на западните марки 25 си е стандарт дори и при топ класа. 28 не влиза.

Тъй и тъй Пешов птроча конти, а хвали шваубе.. Ето ви и нещо за тях.. Купува се чисто нов Драг с въпросните гуми.. На 50 метра от магазина се разпада предната гума. Задната не много по-късно. Цели магазини ми казват, че спират да продават шваубе, защото непрекъснато им връщат външните гуми с проблеми

Severus написа:GrandPrix GT - И от двете съм много доволен. Но гледайки цена-качество, моят фаворит е Vittoria Rubihno Pro.

Кажи повече за ГиТи-то ? И аз я гледах, но като данни и параметри е 1 към 1 с нормалното ГТ, но има повече материал и по-дебела защита ..
Точно рубиньо-то про ми се наряза. Иначе комфорта беше добър за 23-ка, но бях тотално несигурен в тези гуми и ги смених пак с конти. Как да тръгна на бревет и да стискам пръсти през цялото време да не се разпадне на някое спускане ?

Потребителски аватар
Severus
Сукалче
Сукалче
Теми: 1

Мнениеот Severus » 23 фев 2015, 07:42

tpeshov написа:Последните години ми беше проблем да си намеря от бавните тесни гуми.23 мм,после модата на 25 мм.Просто много малко марки ги произвеждаха.И хоп-нов модел континентал 20мм
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... id=4;pgc=0
Дали това не е следващия пазарен хит?

Не въвеждай в заблуждение чрез премълчаване на съществена информация! :icon_e_biggrin:
Директно от сайта на Конти.http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle/ti_GP4000SII.shtml
The new sizes of 23-571, 20-622 and 28-622 cover a broader range of customer requirements, with 28mm now a genuine race tyre size thanks to the availability of the new GP4000 S II 700x28. This size is in fact, the lowest rolling of all the sizes available. Don't believe us? Read the independent test report from TOUR magazine below... - See more at: http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle ... B0bYr.dpuf

Новите размери 23-571, 20-622 и 28-622 покриват по-широк кръг потребителски нужди, както и благодарение на GP4000 S II 700x28 предлагаме истинска състезателна гума. Размерът е факт - и има най-ниското съпротивление при въртене. Не ни вярвате? Прочетете независимите тестове на списание Tour, отдолу...
http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle/road_tyres/GP4000sII/WideRaceTyreTest_TOUR_Magazine_2014.pdf

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята
Теми: 12

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 07:45

Няма рамка на която да не може да се събере гума 25мм.Особено ако се ползва капла 650С.Тогава ще възникне лек проблем със спирачката,но нали сме тръгнали да караме,а не да спираме :bigyellowgrin: :bigyellowgrin:

Потребителски аватар
Severus
Сукалче
Сукалче

Мнениеот Severus » 23 фев 2015, 08:01

Randonneur написа:.
В тази връзка подходът към дискусията ми е чисто практичен: след като състезателните рамки се правят да понасят гуми до 23, евентуално 24

Абсолютно невярно. Нещо повече. Топ състезателните модели са направо "обути" в 25-ци!

Пример: Топ модела на Cannondale - SUPERSIX EVO BLACK INC. - цена - 11 920$ е с Schwalbe ONE, 700x25c, folding

http://www.cannondale.com/nam_en/2015/bikes/road/elite-road/supersix-evo/supersix-evo-black-inc

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 08:09

Е точно този модел е извращение.Какъв е този топ модел с клинчери?
Кенъндейл тази година имаха и цал отбор на тура с клинчерна кенда,но това е не защото е добро,а защото кенда са си платили добре

Потребителски аватар
Severus
Сукалче
Сукалче

Мнениеот Severus » 23 фев 2015, 08:13

Явно Швалбе още по-добре хахахаха. Но не говорим защо са с клинчери или тубулари, а за широчината :)
Я да видим Spezialized -

http://www.specialized.com/bg/en/bikes/road/tarmac/sworks-tarmac-duraace

Ужас- 24мм клинчери на състезателния S-Works :icon_e_biggrin:

P.S. Баце Тодоре, а дали не са си платили, за да карат с прескъпите тубулари по състезания, за да може потребители като теб да дават по 300лв за чифт гуми ? :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin:
Последна промяна от Severus на 23 фев 2015, 08:20, променено общо 1 път.

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 08:19

Швалбето е супер.Проблемите,които описа Стефчо са ясни.Отговора се съдържа в неговите думи.И аз миналия месец си взех нови гуми,а пристигнаха с печат "2012"

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 08:29

Severus написа:Явно Швалбе още по-добре хахахаха. Но не говорим защо са с клинчери или тубулари, а за широчината :)
Я да видим Spezialized -

http://www.specialized.com/bg/en/bikes/road/tarmac/sworks-tarmac-duraace

Ужас- 24мм клинчери на състезателния S-Works :icon_e_biggrin:

P.S. Баце Тодоре, а дали не са си платили, за да карат с прескъпите тубулари по състезания, за да може потребители като теб да дават по 300лв за чифт гуми ? :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin: :icon_e_biggrin:

Тубулара има две съществени предимства пред клинчера.Тези 300лв за чифт гуми са оправдани.Още повече тубуларите не се купуват на чифт.Минимум три.Аз не се ровя по сайтовете да гледам кой какво е написал,а се базирам на собствения си опит

tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 23 фев 2015, 09:22

Убедихте ме.По-малко от 25 явно не бива да се кара,защото са бавни и друскат.Съгласявам се с вас.Ще си взема ли 25ци?НЕ!Моят избор не е такъв.На пук на всяка логика и аргументи си предпочитам тънките.Нека ми е гадно.Тубуларите са друга тема.
Само не отваряйте тема шимано или кампаньоло,че лятото ще отиде в писане и пак няма да се разберем :icon_lol:
Пък някога ако реша да усетя скоростта просто ще взема колелото на детето.То е с хубави гуми
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... pgc=82:267
Последна промяна от tpeshov на 23 фев 2015, 09:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
zdravko_sl
Забавачница
Забавачница
Теми: 5
Контакти:

Мнениеот zdravko_sl » 23 фев 2015, 09:28

незнам как така са успели да те убедят като виждам резултат от анкетата за 23-ките 63%, нали именно за това е анкета за да се види на къде клони мнозинството иначе е безмислена :smilies1277:
Последна промяна от zdravko_sl на 23 фев 2015, 09:32, променено общо 1 път.

Върни се в “Анкети”