Зареждане ...

Катерене на Пирин /на суперрандонето 2014/

Колопоходи - самостоятелни и организирани прояви, дневници и пътеписи
Автор на темата
wawel
Сукалче
Сукалче
Теми: 4

Катерене на Пирин /на суперрандонето 2014/

Мнениеот wawel » 27 ное 2014, 10:47

Здравейте и от мен.

Реших да се включа с един пътепис от тази година.
Повечето са го чели. Може би, всички са го чели.
Обаче е хубаво, ако се появят и нови читатели. Малко хумор не е излишен.

Катеря си Пирин.
И попадам на вдъхновяваща ситуация. Започвам я малко по-отдалеко защото...... ще Ви стане ясно защо.
Задминавам червен ГОЛФ, който пъпли с 5к. Почувствах се направо като на Майка - майка му, според модерната терминолагия налагана от СС. След няколко завоя Голфа се изстрелва със 100 и се виждат ясно ефектите от 10 годишна злоупотреба с автомобила. Умореното сърце на стареца напира под капака, а ауспуха направо пуска димна завеса. Почти спирам, да се разнасе мътилката, две глътки чист въздух и Голфа спира и той. След което си викам - дали пък нема да станеме на кълбета?!?!?!
Изравнявам се с водача и се почва:
- Баце да няма пробелм с автомобила.
- А, не бе, кучето разхождам.
И ми сочи застинала фигура на породисто гонче, лежащо с изплезен език на отсрещния бряг. След което, и аз изплезих език.
-Ъ?
-Ще го качвам почти до края на скиорския път, то си знае. Сега го чакам, че е спряло за почивка, но след малко ще се изюркаме нагоре.
Велика сила е мързела!!!! Убеждавам се, че ако в този живот ти е писано да изтеглиш късата клечка, няма никакво значение дали ще се появиш като човек, облак, цвете, куче или Голф! Вземете кучето: добро семейство, безкрайни разкази на баща му за ловни забавления, обилни трапези и високо обществано положение. Обаче, те ВЗИМАТ един ден, уж за по добро и.....
Надявам се поне, че му осигуряват обилно похапване, ловни излети и безкраен секс. При тези "разходки", дори и подгонени врабчета, съревноваващи се в дисциплината "скоростна издържливост" нямат никакъв шанс. Стопанина му сигурно си дава ясна сметка, че лова и секса са му единстванета застраховка срещу злополука. Ако аз тичах така по пресечен терен, в главата ми неизменно щеше да има планове как си карам Голфа и подвиквам на тичащия след мен тюфлек: ШНЕЛ,ШНЕЛ,ШНЕЛ..... вундербааааааа. Този план, естествено, е твърде трудно осъществим. Но има доооста по-лесни. Като например да те забравят в спалнята и да прегризеш гърлото на голфаджията, като символ на отмъщението и тържество на справедливостта.
Изглежда невероятно, но в цялата тази садо-мазо сцена, най-късата клечка е извадена от ГОЛФА! Вместо отдавна да е /съвсем заслужено/разглобен на части и рециклиран, си играе на прибежки, припълзявания и разходка на куче.......... ъъъъъъъъъъъъъъ, чудех се дали "всеки ден" или "доста често" да напиша. И не ми се изяснява. Доста често.

Автор на темата
wawel
Сукалче
Сукалче

Re: Катерене на Пирин /на суперрандонето 2014/

Мнениеот wawel » 09 яну 2015, 22:13

http://www.gramofona.com/hobi/ribarski-istorii

Бацета, те тва го написах от зимна скука и бездействие.
Не е супер, много колоездачно. Обаче, писах-брисах 12-15 пъти. Че и с пот на чело махнах всички правописни и прочее грашки, които забелязах. Засега пускам само линк. По-натам, сигурно ще изгрее само като текст във форума. Или пък не. Нищо искрено не може да бъде направено 2 пъти. Тази вечер му се кефя, харесвам написаното и не съм в стаята. Добре де, в стаята съм, ама на върха на фикуса и левитирам към тавана. Утре може да ми е напълно безразлично и да мисля за нещо друго, което сега не познавам.
Дано Ви се хареса.

Автор на темата
wawel
Сукалче
Сукалче

Мнениеот wawel » 22 окт 2015, 07:53

http://knigite.bg/ebooks/ebook.php?pid=266

Бацета,

след около година мъдруване и преодоляване на препятствия - романчето успя да излезе.
От вчера съм в състезание да издам тези колоездачни и бреветни неща н САЩ и/или Великобритания.
Всъщност, сатова беше и целия напън. Шанса не е голям, но ако стане ще съм направил от нищо нещо.

Автор на темата
wawel
Сукалче
Сукалче

Мнениеот wawel » 07 окт 2019, 17:44

Радостен съм да Ви съобщя, че книгата ми за нашите веломаратони "Страстна велосипедна целувка" добави стойност.
Беше избрана и поискана за колекцията на British Library.
Някяк случайно стана......обаче съм много радостен от това. Влезе там и като е-книга и като хартиено копие.
Малко им беше странно, че е само на български, след като представих части на английски. Ама карай. да се научат.
Приятно ми е. Чуствам се окрилен пак да напиша нещо и да издавам.

Върни се в “Колопоходи и пътеписи”