Българска федерация по туризъм организира пешеходни маршрути в България и извън страната.

Всеки, който обича планината, е добре дошъл!


 

 

Календарен план на Българска федерация по туризъм за 2019 г.

Изтегли във формат pdf.


по ред

 

ВИД НА ПРОЯВАТА

 

Възрастова
група

 

Дата

 

Място на провеждане

 

 

І.ПЕШЕХОДЕН ТУРИЗЪМ

 

 

 

 

01

Пешеходен поход  І кат. по НСК и празник  „Свети Атанас – Етрополе 2019”

 

Дев/юн/м/ж

26-27.01.19

Етрополе

 

02

59- и Национален женски траверс ІІ кат по НСК

Д/ж

28.02-04.03.19

Пазарджишка  област

 

03

Курс за инструктори по пешеходен туризъм

Ю/д/м/ж

30.03-07.04.19

По наредба

 

04

VI-ти Нац. пролетен   туристически събор „Тетевен 2019”

Деца/ю/д/м/ж

26-28.04.19

Тетевен

 

05

17-ти национален и 33 пореден  планински маратон “Алеко- 100 км за 24 часа”  и 50 км за 12 часа

Дев/юн/м/ж

11-12.05.19

Зап. Родопи

 

06

Национален планински траверс “По стъпките на Георги Бенковски” ІІІ кат. по НСК

Ю/д/м/ж

21-25.05.19

Ср.гора- Стара планина

 

07

Скоростно изкачване на 7-те Планински първенци на България

Ю/д/м/ж

19-23.06.19

Върховете -Перелик, Вихрен, Мусала, Руен, Черни връх, Богдан,
Ботев

 

08

VІІI-ми нац. туристически събор “Да приобщим децата към туризма–Кърджали 2019”

Ю/д/м/ж

20-23.06.19

Кърджали

 

09

 

Нац.младежка планинска щафета “Родопи – Пирин – Рила” етап „Родопи” ІV кат. по НСК- етап Пирин” ІІІ кат.по НСК-етап „Рила” ІІІ кат.по НСК

Дев/юн/м/ж

30.06--14.07.19

Родопи – Пирин- Рила

 

10

Нац. планински  траверс“По последните стъпки на Апостола на Свободата Васил Левски”ІІ кат НСК

Деца/ю/д/м/ж

14-19.07.19

Ср.гора

 

11

Национален планински траверс “Ком – Емине 2019”

Ю/д/м/ж

20.07-08.08.19
/21.07-09.08.19/
Рез.дата

Ст. планина

 

12

29- и нац. преглед на спортно-туристически дисциплини и туристическите сръчности и умения за купата на БФТ и държавни първенства

  • кану слалом тихи води
  • колорали
  • спортно тур. щафета, пешеходен и коло туризъм

Деца/ю/д/м/ж

30.08-01.09.19
/06-08.09.19/
Рез.дата

Яз.Копринка

 

13

VIII-ми  Национален туристически събор „Златна есен 2019”

Деца/ю/д/м/ж

04-06 .09.19

Етрополе

 

14

Нац. есенен планински траверс ІV кат. по НСК

Ю/д/м/ж

09-13.10.19

Ст.планина/Родопите/

 

 

ІІ.СКИ ТУРИЗЪМ

 

 

 

 

01

Квалификация и  държавно първество по турист. ски рали

Всички възрасти

20-24.02.19
/м.03.19 рез. дата/

х.”Смолянски езера”

 

02

Нац. ски траверс „Ст.планина  2019„ ІІІ кат. по НСК

Ю/д/м/ж

27.02-03.03.19

Ст.планина

 

 

ІІІ.КОЛОТУРИЗЪМ

 

 

 

 

 

Зимни стартове на бреветите в Сливен

 

 

 

 

01

Бревет „Загоре”- 200 км за 13:30 часа  с гостуващи чуждестранни  участници

 

Ю/д/м/ж

12.01.2019
/19.01.2019
/Рез.дата/

Сливен – Твърдица - Казанлък – Загоре – Нова Загора - Сливен

 

02

Бревет „Странджа” - 200 км за 13:30 часа  с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

09.02.19
/17.02.19 рез.дата/

Сливен- Елхово – с.Странджа– Болярово –Сливен

 

03

Бревет „Сакар 300” - 300 км за 20 часа с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

09-10.03.19
/16-17.03.19 рез.дата/

Сливен - Тополовград  – Свиленград – Мезек – Нова Загора - Сливен

 

 

Пролетни стартове на бреветите

 

 

 

 

04

Бревет „Тракийска пролет” - 200 км за 13.30 часа  с гостуващи чуждестранни  участници - откриване на активния сезон

Ю/д/м/ж

23.03.19

Сливен - Кермен – Твърдица - Казанлък – Нова Загора - Сливен

 

05

Бревети „Исперих 300+200”
300 км за 20:00 часа и 200 км за 13:30 часа
с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

6-7.04.19

Исперих- Хотнишки водопад –Исперих; Исперих –Кубрат-Силистра –Исперих

 

06

Бревети „Варна 200+300”
200 км за 13:30 часа и  300 км за 20 часа
с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

20-22.04.19

Варна- Гроздьово-Мадара- Нови пазар-Варна;
Варна-Ген.Тошево-Агигеа /Румъния/ - Българево - Варна

 

07

Бревет „Исперих 400” - 400 км за 27 часа с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

03-04.05.19

Исперих–Шумен– Силистра-Русе–Исперих

 

08

24-часов вело-маратон  „Подбалкански” София –Бургас

Ю/д/м/ж

04.05.19

София - Карлово - Сливен – Бургас

 

09

Нац. коло състезание за купа “Стоте могили –кънтри крос”

Деца/ю/д/м/ж

11-12.05.18

Исперих

 

        Международна седмица на предизвикателството „Нобел” с гостуващи чуждестранни     участници – Слънчев бряг 11-19.05.2019 г. – 200, 300, 400, 1000 и 600 км

 

09

Бревет „Нобел 200”- 200 км за 13:30 часа  с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

11.05.19

Слънчев бряг – Малко Търново –Сл. бряг

 

10

Бревети „Нобел 300” 300 км за 20:00 часа
с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

12-13.05.19

Слънчев бряг – Дюлино-Мадара –Руен- Слънчев бряг

 

11

Бревети „Нобел 400” 400 км за 27 часа с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

14-15.05.19

Слънчев бряг-Белослав-Варна-Калиакра- Шабла
- Слънчев бряг

 

12

Бревет „Нобел 1000” -1000 км за 75 часа нон-стоп с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

16-19.05.19

І ден: Сл.бряг-Средец- Тополовград-Сливен -Айтос- Сл.бряг
ІІ ден: Сл.бряг-Руен-Медвен- Стара река –Карнобат - Сл.бряг
ІІІ ден: Сл.бряг- Созопол- Резово-Ясна поляна-Сл.бряг

 

13

Бревет „Нобел 600” - 600 км за 40 часа нон-стоп с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

17-18.05.19

І ден: Сл.бряг-Руен-Медвен- Стара река –Карнобат-Сл.бряг
ІІ ден: Сл.бряг- Созопол- Резово-Ясна поляна-Сл.бряг

 

14

Флеш Велочио– 24 часов отборен коломаратон на 360 км с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

24-25.05.19

Сборна точка – с.Смилян/

 

15

Бревет „Александруполи 400” - 400 км за 27 часа  с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

31.05--1.06.19

 

 

16

Бревет „Исперих 600” - 600 км за 40 часа  с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

8-9.06.19

Исперих- Бяла - Русе - Силистра-Исперих– Търговище-Шумен-Исперих;

 

17

Скоростно изкачване на вр. „Аида“ /Мечковец/

Ю/д/м/ж

15.06.19

Минерални бани – Хасково

 

18

Държавен  коло пробег V кат. по НСК

Ю/д/м/ж

15.23.06.19

Източна  България

 

 

Летни стартове на бреветите

 

 

 

 

19

Бревети „Шипка 300+200”
300 км за 20 часа и 200 км за 13:30 часа
с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

22-23.06.19

Ст.Загора –Габрово -  Троян - Беклемето- Калофер - Ст.Загора ;
Ст.Загора - Трявна- Габрово - Шипка – Ст.Загора;

 

20

Супер бревет „Сливен – Варна – София – Сливен” /SVS/ - 1200 км за 90 часа нон-стоп с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

28.06-01.07.19

Сливен – Варна – Исперих – В.Търново – Сливен – Мирково – Батак – Чирпан - Сливен

 

21

SR 600 „Супер-рандоне Сливен” – Високо планински бревет 600 км с над 10000 м изкачване,
за 60 часа, валиден за званието „Рандоньор 10 000” с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

5-7.07.19

Сливен – Карандила – Вратник- Бяла – Твърдица – Елена - Арбанаси – Узана –Шипка – Трявна  – Жеравна – Медвен – Сливен

 

22

36-и Нац. коло пробег “Стари столици 2019”

Ю/д/м/ж

04-08-07-19

СИ България

 

23

МТБ - Високопланински коло крос – скоростно изкачване на вр. Ботев

Ю/д/м/ж

13.07.19

Ст.планина

 

24

Бревети „София 300+200”
300 км за 20 часа и 200 км за 13:30 часа
с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

20-21.07.19

София – Калотина –Погановски манастир –ез.Власина - София;
София- Брезник-Гълъбник–Земен-Брезник –София

 

25

SR 600 „Супер-рандоне” – Високо планински бревет 600 км с над 10000 м изкачване,
валиден за званието „Рандоньор 10 000” с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

26-28.07.19

Пловдив - Батак- х.Вихрен – Скребатно - Триград – Смилян – Оряховец – Кръстова гора - Пловдив

 

26

29- и нац. преглед на спортно-туристически дисциплини и туристическите сръчности и умения за купата на БФТ и държавни първенства

  • коло рали

Деца/ю/д/м/ж

30-01 .09.19
/06-08.09.19/

Яз.Копринка

 

27

“SR 200” „Супер-рандоне” – Високо планински бревет 200 км с 3100 м изкачване, с гостуващи чуждестранни  участници /Приключенско дефиле/

Ю/д/м/ж

07.09.19

София – Бов – Лакатник – Миланово – Заноге - София

 

28

Бревет „Студен кладенец” – 200 км за 13:30 часа –Хасково с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

14.09.19

Хасково – Кърджали - Крумовград - Хасково

 

29

МТБ Двадесет и четири часов планински коломатонар

Ю/д/м/ж

14-15.09.19

с.Мътеница-Средна гора

 

30

Бревет „Тракийска есен” – 200 км за 13:30 часа  с гостуващи чуждестранни  участници-закриване на активния сезон на коломаратоните – Сливен

Ю/д/м/ж

28.09.19

Сливен- Бяла – Твърдица - Казанлък-Нова Загора -  Сливен

 

31

Бревет „Трънски ”- 200 км  за 13:30 часа - София с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

12.10.19

София-Смолча –Годеч –Трън – Бабица - София

 

32

Бревет „Сакар 200” – 200 км за 13:30 часа.
Сливен с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

09.11.19
/16.11.19/

Сливен – Шивачево – Н.Загора - Тополовград – Ямбол – Сливен

 

33

Бревет „ Варна, 200 км  за 13:30 часа с гостуващи чуждестранни  участници

Ю/д/м/ж

30.11.19
/11.12.19/

Варна – Добротич –Аспарухово – Старо Оряхово  –Варна

 

 

ІV.ВОДЕН ТУРИЗЪМ

 

 

 

 

01

Нац. регата „Осъм 2019”

Ю/д/м/ж

19-21.04.19

р.Осъм

 

02

Нац. регата „Арда 2019”

Ю/д/м/ж

08-16.06.19

р.Арда и язовирите й

 

03

Гребна регата  ТИД 64  2019 – етап България

Ю/д/м/ж

10-24.08.19

р.Дунав -България
/Н.село- Силистра/

 

 

V.ВОДЕН СЛАЛОМ

 

 

 

 

01

29- и нац. преглед на спортно-туристически дисциплини и туристическите сръчности и умения за купата на БФТ и държавни първенства

  • кану слалом тихи води

Деца/ю/д/м/ж

30.08-01.09.19
/06-08.09.
2019/

Яз.Копринка

 

Забележка: Държавният календарен план на БФТуризъм за 2019 година е утвърден с протокол № 7,решение № 1/13.12.2018 година.

 

МЕЖДУНАРОДЕН СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ТУРИЗЪМ ЗА 2019 ГОДИНА

Изтегли във формат pdf.


по
ред

 

НАИМЕНОВАНИЕ НА ПРОЯВАТА

 

Възратови  групи

 

Дата

 

Място

01

Регата „Дрина-Сава”

Ю/д/м/ж

27-05.05.19

реките –Дрина и Сава-Сърбия

02

Участие в откриването на международната гребна регата  ТИД 64 -2019

Ю/д/м/ж

21-23.06.19

Инголщадт - Германия /

03

Международна гребна регата  ТИД 64– етап Германия

Ю/д/м/ж

22-29.06.19

р. Дунав - Германия /Инголщадт—Ерлау

04

Международна гребна регата  ТИД 64 –етап Австрия

Ю/д/м/ж

30.06-09.07.19

р. Дунав - Австрия /Инцел – Хайнбург/

05

Международна гребна регата  ТИД 64– етап Словакия“

Дев/юн/м/ж

10-14.07.19

 р.Дунав-Слокаия /Братислава- Комарно/

06

Международна гребна регата  ТИД 64– етап Унгария

Дев/юн/м/ж

15-23.07.19

р.Дунав - Унгария
Естергом-Мохач/

07

Международна гребна регата  ТИД 64– етап Сърбия

Ю/д/м/ж

24-25.07.19

р.Дунав – /Апатин/

08

Международна гребна регата  ТИД 64– етап Хърватска

Ю/д/м/ж

26.07.19

р.Дунав–Хърватска
/Алимач -Вуковар/

09

 

Международна гребна регата  ТИД 64– етап Сърбия

Ю/д/м/ж

27.07-09.08.19

Р.Дунав-Сърбия
/Бачка паланка –Бърза паланка

10

Изкачване на вр.Тумба

Ю/д/м/ж

17-18.08.19

пл.Беласица-РМакедония

11

Международен бревет „Париж-Брест-Париж“
1200 км за 90 часа

Ю/д/м/ж

18-22.08.19

Франция

12

Международна гребна регата  ТИД  64– етап Румъния

Ю/д/м/ж

25.08-05.09.19

р.Дунав -/Дунарени – Черно -море/

13

План. траверс ІІІ кат. по НСК в Дурмитор – изкачване на вр.Боботов кук /Молдовяно/

Ю/д/м/ж

30.08-04.09.19
/04-09-09.19/

Черна гора-Дурмитор
/Румъния-Молдовяно/

14

Изкачване на вр.Триглав

Дев/юн/м/ж

12-16.09.19
/29.08-02.09.19

Словенски Алпи- РСловения

15

Международна подготвителна конференция
ТИД 64 за 2020 год.

М/ж

03-06.10.19

гр.Лункавита - Румъния

16

Участие в Балканска планинарска среща  -Струмица 2019 с преходи водопади Беласица, Струмска околия –Македония

Ю/д/м/ж

23-24.11.19

Струмица.Македония

 

Забележка: Международният календарен план на БФТуризъм за 2019 година е утвърден с протокол протокол № 7,  решение № 1/13.12.2018година.